Kłopoty ze snem

Wysłano na2019-04-18 22229

Kobiety zawsze miały problemy ze snem w czasie ciąży lecz od kilku lat problem powoli znika z powodzeniem docieramy do coraz to większej ilości kobiet które skarżą się na problemy ze snem w czasie ciąży. Zanim wybierzesz produkt, który skutecznie odpowie na Twoje potrzeby w tym jakże wymagającym okresie życia, przeczytaj dlaczego spanie na lewym boku w ciąży jest tak ważne dla Ciebie i dziecka.

W trakcie ciąży znacznie wzrasta ryzyko wystąpienia żylaków powstania powikłań pod postacią zakrzepów. Jedną z przyczyn powstawania żylaków jest uciskanie płodu na żyły miednicy. Macica przyciska żyłę główną dolną do kręgosłupa i mięśni lędźwiowych. Jest to szczególnie niebezpieczne w pozycji leżącej na prawym boku gdyż powoduje gwałtowny spadek powrotu żylnego, co może wywołać przy wstawaniu zasłabnięcie spowodowane nagłym spadkiem ciśnienia tętniczego. Leżenie na lewym boku dla kobiet w ciąży jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Dzięki temu można zapobiec przynajmniej jednej z przyczyn choroby żylnej, która w pierwszej fazie powoduje: uczucie ciężaru kończyn odczuwalne szczególnie wieczorem, niekiedy kurcze łydek, słabość nóg a nawet problemy z chodzeniem. Znacznie gorsze są powikłania, którymi mogą być zakrzepica żył powierzchownych oraz bardziej niebezpieczna zakrzepica żył głębokich. Zakrzepica żył głębokich w ciąży niesie duże ryzyko dla zatorowości płucnej. Dlatego bardzo ważna jest profilaktyka, która pozwoli przejść ciąże spokojnie i bez wizyt u kolejnych lekarzy.

Rozwiązaniem tych problemów są poduszki ciążowe idealnie pasujące do każdej sylwetki jak i wzrostu kobiet w ciąży. Nasze poduszki są wypełnione włóknem sylikonowym (FILLBALL) które nie ubija się a twardość wypełnienia jest optymalna w przeciwieństwie do wypełnienia kulkami styropianowymi, pierzem czy też łuską gryki które bardzo szybko się zużywa i jest niewygodne. Jakość wykonania jak i optymalne wypełnienie pozwala na długie stosowanie naszych poduszek nawet poza ciążą np.: zastosowanie poduszki jako kojca, użycie jej do następnej ciąży czy też używanie jej do codziennego spania. Poduszki ciążowe zapewniają też wsparcie głowy i pleców, brzucha czy też pomoc w karmieniu dziecka.

Wybierając poduszkę dla kobiet w ciąży musimy zwrócić uwagę na wzrost. Poduszki dla kobiet w ciąży typu 7 i typu U przeważnie pasują do osób o wzroście więcej niż 168cm a poduszki typu I, C, J są dla osób które nie przekraczają 168cm wzrostu. Materiał który wybieramy też ma znaczenie ponieważ mamy do wyboru materiał bawełniany, bambusowy czy też dzianinę. Bambus który jest anty alergiczny będzie wspaniałym zastosowaniem dla osób które mają alergię. Dzianina która jest bardzo miła w dotyku będzie dla osób które mają wrażliwą skórę i potrzebują materiału delikatnego. Bawełna jest dla osób które nie mają alergii czy też wrażliwej skóry na bardziej sztywny materiał.

Czym różnią się poduszki z wypustką ? Poduszki z wypustką wyposażone są w kryty zamek błyskawiczny poprawiający komfort użytkowania, ponadto poszewka posiada dodatkowe wzmocnienie w postaci eleganckiej lamówki.

Menu

Ustawienia

Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.